Буд-Експерт Україна

Виконроб

Сертифікація виконавців будівельних робіт (сертифікація виконробів, атестація виконавців будівельних робіт)

Виконроб (скорочення від «виконавець робіт») — посада керівника середньої ланки на будівництві. Основним завданням виконроба є керівництво будівництвом на своїй ділянці. Виконроб контролює виконання завдань із введення об’єктів в експлуатацію у встановлені терміни, організує виробництво, забезпечує дотримання технології виробництва, веде облік виконаних робіт, упорядковує технічну документацію, приймає участь у здачі об’єктів в експлуатацію, встановлює майстрам виробничі завдання за обсягами будівельно-монтажних і пусконалагоджувальних робіт.

Підвищення вимог до виконавців будівельно-монтажних робіт є нагальною потребою. Від професіоналізму виконробів залежить якість та надійність споруд. Втім, довгий час лише виконавці будівельних робіт не проходили процедуру підвищення кваліфікації та сертифікації, що могло призвести до будівництва з порушенням існуючих норм, стандартів та правил. Щоб зменшити негативний вплив на якість виконання робіт та підвищити ступінь відповідальності робітників та контролювати їх кваліфікаційний рівень, були розроблені  спеціальні курси та професійна атестація виконробів.

У вересні  2014 року було розпочато підвищення кваліфікації виконавців будівельних робіт (виконробів), з метою подальшого отримання кваліфікаційного сертифіката виконавця будівельних робіт.

Виконроби (виконавці будівельних робіт) які планують отримати кваліфікаційний сертифікат повинні пройти навчання за відповідними програмами курс якого складається з двох частин, загального та спеціального модулів, кожен тривалістю 24 години. Слухачами курсів можуть стати фахівці, які мають вищу освіту і стаж роботи в будівельній галузі не менше трьох років; або фахівці, які не здобули вищу освіту за напрямком атестації, але мають стаж роботи у сфері містобудування не менше 10 років.

Термін «містобудівна діяльність» визначено в законі «Про основи містобудування»: «Містобудування (містобудівна діяльність) – це діяльність громадян по створенню та підтриманню повноцінного життєвого середовища, яка включає прогнозування розвитку населених пунктів і територій, планування, забудову та інше використання територій, проектування, будівництво об’єктів містобудування, спорудження інших об’єктів, реконструкцію історичних населених пунктів при збереженні традиційного характеру середовища, реставрацію та реабілітацію об’єктів культурної спадщини, створення інженерної та транспортної інфраструктури;

Сертифікація виконробів буде затверджена в законодавстві незабаром. Відповідні зміни будуть внесені до Постанови Кабміну  № 554 «Деякі питання професійної атестації відповідальних виконавців окремих видів робіт (послуг), пов’язаних із створенням об’єктів архітектури».

Більш детальну інформацію щодо варіантів проходження підготовки до атестації та отримання кваліфікаційного сертифіката Ви отримаєте звернувшись до нас!

(099) 737-93-99, (096) 431-64-64, (044) 360-82-75

 
Розробка сайту-візитки: студія Камінського © 2014—2019 bud-expert.org.ua всі права захищені